Bursa Nilüfer’den mimar gözüyle dokunacak

0

Eklenme tarihi: 30/03/2022 – 7:47

Son güncellenme tarihi: 30/03/2022 – 7:47


Bursa’nın Nilüfer ilçesinde kendi adını taşıyan mimarlık ofisi ve Nera Home Art ev dekorasyon mağazasını FSM Bulvarı’nda Bursalıların hizmetine açan Mimar Tuğba Tutka, ev ve mekanların ancak profesyonel dokunuşlarla yaşanabilir yerlere dönüştüğünü hatırlattı.

BURSA (İGFA) – 2012 yılından bu yana Bursa’da önemli mimari projelere imza atan, pandemi dönemiyle birlikte ev ve mekan dekorasyonu alanına yönelen Mimar Tuğba Tutka, özellikle satışını da yaptığı aksesuarların büyük ilgi görmesi üzerine kendi adını taşıyan ofis ve mağazasını FSM Bulvarı’nda açtı.

Büyük ilgi gören davette Tuğba Tutka Mimarlık Ofisi’nin açılış kurdelesini Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem keserken, Nilüfer Belediyesi eski Başkanı ve CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mustafa Bozbey de Tuğba Tutka’yı ziyaret ederek kutladı.

Mimar Tuğba Tutka, 2022 ev dekorasyon trendlerine dair ip uçları da verdi.

Pandemi öncesi aralarında Ceylan Hastanesi’nin de olduğu daha büyük mimari projeler üzerinde çalışırken, tüm dünyanın eve kapanmasıyla birlikte iç dekorasyon ürünleri üzerinde uzmanlaşıp sosyal medya üzerinden satışlarını da gerçekleştirdiğini belirten Tutka, bu yönde çok talep gelince bu mağazayı açmaya karar verdiğini söyledi. Son yıllarda dekorasyonda modern çizgilerin öne çıktığı söyleyen Tutka, “İnsanlar artık daha çok modern ama gösterişli parçalarla mekanlarını dekore etmek istiyorlar. Eski zamanlardaki gibi çoklu bibolar ortadan kalktı. Göze çarpan şık objeler önde. Mobilyalarda ise lake ön planda. Bunu mermer ve cam malzemeler destekliyor. Gold ve gümüş ise yine en çok tercih edilen materyaller…” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir