Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:28

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:28


24-25-26-27-28 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan 9. Bursa Kastamonu Günleri istişare ve hazırlık toplantısını Ördekli Kültür Merkezi’nde yapan Bursa Kastamonu Dernekler Federasyon Başkanı İsmail Tiftik, Bursada Bugün’ü ziyaret etti.

ERCAN ÇALIŞIR / BURSADA BUGÜN/BURSA İGFA- Bursa’da 9.su düzenlenecek olan Kastamonu Günleri için istişare ve hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı Ördekli Kültür Merkezi’nde yapıldı. Bursada Bugün’ü ziyaret eden Başkan Tiftik,  ‘2 Şehir tek yürek’ sloganıyla hazırlanan Kastamonu günlerine protokol bazında ‘Tarihi rekor’ beklediğini belirtti.

Kastamonu Valiliği öncülüğünde Bursa Kastamonu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen 9. Bursa Kastamonu Günleri hazırlık toplantısına, önceki dönem Erzurum Vali Yardımcısı olan Mudanya Kaymakamı Kastamonu Dadaylı Ayhan Terzi, önceki dönem Samsun Vali Yardımcısı Tosyalı Nazim Madenoğlu, Osmangazi Kent Konseyi Başkanı Pınarbaşılı Erol Bodur, Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri, Federasyona bağlı üye Dernek Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 

Toplantıda etkinlik ile ilgili bilgi veren Federasyon Başkanı İsmail Tiftik; “Bu yıl 9.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Kastamonu tanıtım günlerinde tarihi bir rekor kıracağız. Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası, Kastamonu Esnaf Odaları Birliği ve Kastamonu Üniversitesi Bursa’da stand açıp tanıtım yapacak.

Ayrıca Kastamonu’nun 15 ilçesi de stand açacak. Bu rakam Kastamonu ilimizin tanıtıma ne kadar önem verdiğini ve sahip çıktığını göstermektedir. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ama esas rekor Bursa ilimizden gelmektedir. Bursa’nın 14 ilçe Belediyesi de stant açacak. İşte sloganımız olan “2 ŞEHİR, TEK YÜREK” gerçekleşmiş olmaktadır. İki şehir arasındaki barış ve kardeşlik köprüsü de kurulmuş olmaktadır.

Bu tarihi rekoru kıran protokole ve kent dinamiklerine teşekkür ederim. Federasyon olarak bizlerde 13 Mart Pazar günü Ördekli Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek son hazırlıkları gözden geçirip kendi aramızda istişarede bulunduk. Tüm Bursa halkını 24-25-26-27-28 Mart 2022 tarihleri arasında Çarşamba Pazar Park yerinde Kastamonu’muzu tanımaya, yöresel gıdalarını, el sanatlarını, hediyelik eşyalarını görmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir