Bursa İnegöl’de ‘kadınlar’ alışverişte

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 12:47

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 12:47


Bursa’nın İnegöl ilçesinde üç gün sürecek olan Kadınlar Alışveriş Şenliği, coşkulu törenle başladı. 250 dolayında kadın girişimcinin stant açtığı şenlik, Salı akşamına kadar sürecek.

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi’nin Ticaret ve Sanayi Odası ile Terziler Odası iş birliğinde bu yıl ilkini düzenlediği Kadınlar Alışveriş Şenliği büyük bir coşku ile başladı.

Merpa Pazar yerinde sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasında açık kalacak Alışveriş Şenliğinde giyimden yeme içmeye, hediyelik eşyalardan el emeği ürünlere, organik gıda maddelerinden kozmetiğe pek çok alanda 250 dolayında kadın girişimcinin standı yer alıyor.

TSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, önceki yıllarda farklı konseptlerde benzer bir etkinliği yaptıklarını anımsatarak ,”Bu yıl İnegöl Belediyemiz ve Terziler Odamız iş birliği ile daha kapsamlı bir etkinlikte bir aradayız. Şenliğin kadın girişimcilerimize, esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Organizasyon inşallah her geçen yıl tüm İnegöl’ü kapsayacak şekilde gelişerek devam edecek” dedi.

“SADECE ALIŞVERİŞ DEĞİL EĞLENCE DE OLACAK”

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa ise, 8 Mart Kadınlar Günü’nde planladıkları etkinliğin bugüne kısmet olduğunu hatırlattı. Bu yıl ilkini düzenledikleri şenliğinde ilerleyen yıllarda daha geniş katılımla yapmak istediklerini vurgulayan Başkan Yardımcısı Kocaağa,  “Cumhuriyet tarihinden sonra özellikle bayanların ekonomiye kattığı değer, son 20 yıl içerisinde Cumhurbaşkanımızın da katkılarıyla ciddi orada artmıştır. Kadınlar bu dönemde girişimcilik ruhunu daha da geliştirmiş ve önemli noktalara erişmişlerdir. Bugün de burada İnegöl’ümüzden yaklaşık 250’ye yakın kadın girişimcimizin farklı alanlarda giyimden gıdaya, hediyelik eşyalardan ele emeği ürünlere stantlarını görüyoruz. Burada sadece alışveriş değil, akşamları da açılış ve kapanış günü iki geceye konser organizasyonuyla renk katmak istedik. İnşallah güzel bir program olacak. İnegöl’e de değer katacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir