Bursa Güzelyalı’da denize karşı oturmak ‘ücretli’ mi?

0

Eklenme tarihi: 18/03/2022 – 8:38

Son güncellenme tarihi: 18/03/2022 – 8:38


Bursa’nın Mudanya ilçesinde bulunan Güzelyalı Mahallesi’nde işletmeler, denize kıyısı olan kamuya açık alanları kapattı.

CANSU ÖZDEMİR / BURSADA BUGÜN/BURSA İGFA- Mudanya’nın Güzelyalı Mahallesi’nde her yıl yaz aylarında işletmelerin deniz kıyısına masa ve sandalye atması pek çok şikayete yol açıyordu. Bu yıl daha kış sezonu bitmeden işletmelerin deniz kıyısına masa ve sandalye atmalarına vatandaştan tepki geldi.

Denize kıyısı olan Mudanya ilçesi, turistlerin ilgisini çekerken, ‘balık ekmek’ yemek ve ‘deniz havası’ almak isteyen Bursalıların uğrak adreslerinden bir tanesi. Ancak halk, rahatça gezip dolaşabileceği alanların kafe işletmeleri tarafından kapatılmasından oldukça muzdarip. Mudanya’da her yıl yaşanan kamuya açık alanların kafe işletmeleri tarafından kapatılması sorunu, bu yıl da kış henüz Bursa’yı terk etmeden yaşandı.
Henüz havaların ısınmadığını, yaz aylarına gelindiğinde daha büyük sorunlar yaşanabileceğini belirten bir vatandaş ise konuyla ilgili, “Denize karşı oturmak ücretli olamaz. Buna izin verilmediğini, göz yumulmadığını biliyorum. Ancak denetim daha sık yapılmalı” ifadelerini kullandı. 

Sokaktaki belediyeye ait denize karşı olan banklarının önüne işletmeler tarafından konulan masa ve sandalyeler için yetkililerden denetim yapılması bekleniyor. Halk, kamuya açık alanda ‘ücret’ ödemeden, rahatça deniz manzarası izlemek istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir