Bursa Gemlik’te öğrencilerden yaşlılara bakım

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 9:52

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 9:52


Bursa’nın Gemlik ilçesinde Yaşlılar Haftası kapsamında öğrenciler yaşlıların kişisel bakımlarını gerçekleştirdi.

BURSA (İGFA) – Meslekî ve teknik eğitim genel müdürlüğü tarafından hazırlanan “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” adlı proje kapsamında Gemlikli öğrenciler yaşlılar ile buluştu.

Öğrencilerin sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini, İhtiyaç sahibine yardım etme, yardımlaşma kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi ve hoşgörü, saygı sevgi, meslek ve sanata duyarlı tutum ve davranış sahibi, başarılı bireyler olarak yetişmeleri ile toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları sağlamak amacıyla düzenlenen proje kapsamında  Yaşlılar Saygı Haftası çerçevesinde Gemlik Belediyesi Kurşunlu Yaşlı Konukevi sakinleri, Gemlik Mesleki Eğitim Merkezi’nde bulunan Ahi Ocağı’nda öğrenci ve öğretmenlerle buluştular.

Amaçlarının öğrenciler ile yaşlılar arasında daimî bir gönül köprüsü kurmak olduğunu belirten Gemlik Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Cengiz Korucu,  proje ile öğrenciler ile yaşlılar arasında bir gönül köprüsü kurarken, diğer yandan bakımevinde kalan yaşlıların kişisel bakımlarının yapılmasını amaçlandığını kaydetti. Korucu, yaşlılar ve öğrencilerin projede keyifli vakit geçirdiklerini söyledi.

Düzenlenen etkinlikte öğrenciler ve yaşlılar birlikte kahvaltı yaptılar. Öğrenciler kahvaltının ardından Kurşunlu Yaşlı Konuk Evi sakinlerinin kişisel bakımlarını gerçekleştirdiler. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir