Bursa Gemlik’te Halk Büfeleri süpermarketlere rakip

Eklenme tarihi: 29/03/2022 – 12:07

Son güncellenme tarihi: 29/03/2022 – 12:07


Bursa’nın Gemlik ilçesinde vatandaşlara hizmet etmek amacıyla 5 ayrı bölgede kurulan Gemlik Belediyesi’nin Halk Büfeleri her gün 10 binlerce vatandaşa hizmet veriyor.

BURSA (İGFA) – Gemlik Belediyesi, vatandaşların güncel ekonomik durumdan en az zarar görmesi için kurduğu Halk Büfelere rağbet her geçen gün artarken, vatandaşlar ekmek, süt, yumurta, tereyağı, lor ve tost peynirini marketlerdeki fiyatlardan çok daha az fiyata temin ediyor ve bu da aile bütçesine katkı sağlamasına sebep oluyor.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemliklilere sosyal belediyeciliği her alanda yaşattıklarını söyledi.

Güncel ekonomik durumun belediyeleri sosyal belediyecilik yapmaya yönelttiğini kaydeden Başkan Sertaslan, “Biz Gemlik Belediyesi olarak sosyal belediyecilik alanında pek çok ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde kendi seramızda ürettiğimiz marulları vatandaşlarımıza çok uygun fiyatlarla sunmuştuk. Bugün ise kurduğumuz Halk Büfeler sayesinde vatandaşlarımız en az aile ekonomisine yüzde 30 katkı yapmalarını sağlıyoruz. Fırsat buldukça büfelerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızla buluşuyorum. Büfelerimiz bizim irtibat büromuz oldu” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, büfelerin ilçe esnafına değil, süpermarketlere rakip olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir