Bu doktor bildiğiniz doktorlardan değil! Bursa’nın cep doktoru

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:08

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:08


Telefonların ana kartından ekranına, bataryasından mikrofonuna her parçasını tamir edebilen Bursalı ‘cep doktoru’ Hakan Yılmaz, cep doktorluğunu ve serüvenini anlattı.

RAMAZAN ACAR / BURSADA BUGÜN/BURSA İGFA-  Telefonları bozulanların aklına ilk gelen telefon tamircileri oluyor. Bozulan telefon yerine yeni telefon almanın zor olduğu bir dönemde daha ekonomik bir yöntem olan telefon tamiri akla geliyor. Bu anlamda tamircilerden farklı olarak her parçayı profesyonelce tamir eden ve kendine cep doktoru diyen Hakan Yılmaz cep doktorluğunu anlattı.

“TELEFONLAR DAİR TÜM PARÇALARIN TAMİRİ”

Sektörde 22 yıllık deneyimle Bursa’da cep telefonu ve akıllı telefon kullanıcılarının sorunlarına çözümler ürettiklerini söyleyen Yılmaz, “Cep doktoru markamız müşteri portföyü ve tecrübesiyle kendini kanıtlamış bir firmayız. Servisimizde son teknoloji ekipmanlar ile tüm marka ve model telefonlar için onarım hizmeti veriyoruz. Alanında uzman kişilerle, müşteri memnuniyeti önceliğimizle hizmet veriyoruz. Telefonlara dair tüm parçaları tamir edebiliyoruz. Aslında bu yüzden de kendimize ‘Cep Doktoru’ diyoruz” diye konuştu.

CEP DOKTORUNUN TELEFON TAMİRCİLERİNDEN FARKI NEDİR?

Bizim telefon tamircilerinden farkımız; eğitimli ve tecrübeli olmamız. Tecrübe tamirde her şeydir. Bu konuda iddialıyız. Sadece ekran batarya değişimi yapmıyoruz. Telefon tamircileri gibi arızalı ürünü yenisiyle değiştirmek yerine arızalı ana kartların onarımlarını yapıyoruz. Gerekli çiplerin onarımını yapıyoruz.

TUŞLU TELEFONLARDAN AKILLI TELEFONLARA GEÇİŞ NASIL OLDU?

Bu geçişte çok zorlanmadık. Çünkü tuşlu telefonda tecrübeliydik. Telefonların daha da küçülmesini bekliyorduk fakat tam tersi oldu büyümeye başladı telefonlar. Bunu yanında tabii akıllı telefonların onarımı daha zor ama kendimizi geliştirdikten, öğrendikten sonra bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyoruz.

CEP DOKTORU HİKÂYESİ NASIL BAŞLADI?

Cep Doktoru hikâyesi 2007 yılında başladı. Bundan önce daha farklı bir markayla hizmet veriyoruz. Hastalanmış telefonları bir nevi sağlığına kavuşturuyoruz. Bu da bir çeşit doktorluk diye düşündük ve bu nedenle de ‘Cep Doktoru’ ismi aklımıza geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir