Bilecik Bozüyüklü kadınlar ‘Dart’ sporunda hünerlerini sergiledi

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 14:38

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 14:38


Bilecik’in Bozüyük ilçesinde düzenlenen Dart turnuvasında ilçe kadınları bir biriyle kıyasıya yarıştı.

Pazaryeri Gündem (BİLECİK İGFA) – Bozüyük ilçesinde sportif faaliyetlerle vatandaşların istekleri doğrultusunda Güneşspor tarafından düzenlenen Dart turnuvası sona erdi. İlçedeki 30 kadının kıyasıya mücadele ettiği turnuva sonunda başaralı sporcu kadınlar ödüllendirildi.

59 YAŞINDAKİ  KADIN TURNAVAYA KATILDI 

İstek üzerine Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla böyle bir turnuvanın düzenlendiğini belirten Güneşspor Dart branşı sorumlusu Hayriye Can, “Kadınlarımıza dart branşını tanıtmak ve onlara  bu özel günde anlamlı bir anıları olmasını sağlamak istedik. 30 kadının katıldığı turnuva single  aut sistemi ile gerçekleşti ve turnuvamıza 59 yaşında katılan Rahime Çolak ablamızın da yarışmaya katılması bizleri ayrıca mutlu etti. Kendisi bizlere sporun, etkinliğin yaşının olmadığını göstermiş oldu.

Eftal Tunç çantanın sponsorluğunda gerçekleşen turnuvamız da birinci olan Azra Pişkinel ve Fatma Pişkinel’e ödüllerini Türkiye bocce dart federasyonu il temsilcisi İsmail Torunlar ve Eftal Tunç çanta sahibi Zeynep Tunç verdi. Üçüncü olan Hayriye Can ve  dördüncü olan Sevgi Apaydın’a  madalyalarını  Güneşspor kulübü dart antrenörü Özlem Torunlar ve Güneşspor kulübü başkanı Ümit Kök takdim etti ayrıca  yarışmaya katılan tüm katılımcılara hatıra madalyası dağıtıldı.Turnuva sonrası Güneşspor kulübü başkanı Ümit Kök, Güneşspor kulübü kadın kollarındaki  kadınlarımızın kadınlar gününü pasta kesip onlara çalışmalarından dolayı teşekkür ederek hediyelerini verdi. Bu güzel günü organize eden düzenleyen bizlere dart branşımızda her türlü desteği sağlayan halk eğitim müdürlüğümüze teşekkür ederiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir