Beki’den Esnaf Açılsın Çağrısı

0

Eklenme tarihi: 11/05/2021 – 11:31

Son güncellenme tarihi: 11/05/2021 – 11:31


Beki’den Esnaf Açılsın Çağrısı

Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Beki, 12.ci gününe giren tam kapanma kısıtlamaları nedeniyle mağdur olan esnafın mağduriyetinin bir nebze de olsa giderilmesi için açılması çağrısında bulundu.
Beki, yaptığı yazılı açıklamasında esnaf ve sanatkarımız zor bir süreçten geçti, geçmeye de devam ediyor. Tam kapanma öncesi çoğu zaman siftahsız dükkan kapatırken, tam kapanma ile birlikte evine ekmek götüremez duruma gelmiştir. Esnafı rahatlatması için planlanan destek kredilerinde istenen vergi borcu yoktur kıstası nedeniyle hiç bir esnafımız bundan faydalanamamaktadır. Tüm bu olumsuz durumlar esnaf kardeşlerimizin bayrama buruk girmesine sebep olmaktadır” dedi.
Beki, “genel olarak iş yapılan ve en bereketli günlerden olan Ramazan Bayramı öncesinde bu yıl tam kapanma nedeniyle hareketsiz geçiyor. Dükkanlar kapalı. Bayramın hemen öncesinde başlayan ve bayramı da içine alan tam kapanma nedeniyle beklenen ciro gerçekleşemediği gibi bayram öncesi satış yapılır düşüncesi ile aldığı ürünler raflarda kalırken, bir de borç yükü esnafımızın sırtına bindi” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir