Beki’den Elektrik’te İndirim Yalanı!

0

Eklenme tarihi: 16/02/2022 – 10:36

Son güncellenme tarihi: 16/02/2022 – 10:36


Beki’den Elektrik’te İndirim Yalanı!

Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Mevcut Başkanı Ismail Beki geçtiğimiz gün esnafa elektrikte yüzde 10 indirim sözü vermişti, sosyal medyada ve ulusal medyada çok konuşulan bu haberi Kios TV olarak sizler için araştırdık ve çok çarpıcı sonuçlara ulaştık. Mevcut Başkan Beki, Limak Enerji ile imzaladığı protokolde yüzde 10 indirim sağlanacağını hem sosyal medya hesaplarından hem yerel basına hemde odanın kullanmış olduğu sms bilgilendirme sistemi ile üye esnaflara duyurmuştu.

Protokolde Yüzde Cinsinden İndirim Değeri Belirtilmemiş

Limak Enerji Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay Yalçın Bey ile yaptığımız görüşmede Yalçın bey;

“Gerçekleştirdiğimiz protokol standart uygulanan indirim protokolüdür ve bu protokolde hiç bir şekilde kw veya yüzde cinsinden değer bulunmamaktadır. Yüksek kw harcayan işletmelerde yüzde 10 seviyelerine kadar indirim sağlanabilmektedir ama bunun için yüksek kw/saat değerleri gerekmektedir. Bunun haricinde yapılan protokol hakkında söylemek istediğim, protokolün İsmail Beki Bey ile değil Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile yapıldığıdır.” ifadelerini kullandı.

Seçim Arifesinde Yalan Rüzgarları

Seçime iki gün kala mevcut başkan Beki’nin yaptığı bu indirim hamlesi esnafı olumlu yönde etkiledi derken bunun yalan çıkması ve ayrıca Limak Enerji Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay Yalçın Bey’i zor duruma düşürerek esnaf ve halk tarafından baskıya maruz kalmasına sebep olmuştur. İndirim haberini duyan esnaflar Limak Enerji’yi arayarak yüzde 10 indirim hakkı istemiş, halk ta böyle bir indirimin bu zor zamanlarda neden evlere de uygulanmadı konusunda Limak Enerji’ye baskı yapmasına sebep olmuştur.

Araştırmalarımız doğrultusunda Limak Enerji’den yüzde 10 indirim alabilecek Gemlik’li esnaf sayısının yüzde 7’yi bulmadığını da kesin olarak söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir