Beki, “Esnafa Desteğe Devam” Dedi

0

Eklenme tarihi: 03/01/2022 – 7:51

Son güncellenme tarihi: 03/01/2022 – 7:51


Beki Esnaf’a Desteğin Devam Etmesi Lazım

Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı İsmail Beki daha önce başlattıkları ve başarıya ulaşan ‘esnafına sahip çık’ kampanyasının aralıksız devam ettiğini belirtti.
Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Beki ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte başlattıları ve toplumun her kesiminden büyük beğeni toplayan, ilçe esnafına da katkısı olan , ‘esnafına sahip çık’ kampanyasının devam ettiğini ifade ederek,” döviz kurundaki artışlardan etkilenen esnafımıza destek olunması için önce esnafımızın malını aldığı toptancılarının indirime gitmesi gerekmektedir esnafımızın nefes alabilmesi için büyük marketlerin indirim adı altında yaptıkları ve gerçeği yansıtmayan kampanyalara son verilmesi gerekmektedir. Hemen hemen hergün fiyatlar değişmektedir İstikrarsız fiyat artışları esnafımızı git gide zor durumda bırakmaktadır” dedi.
Bize bizden fayda var diyen Beki, “Günden güne esnafımızın ayakta durması zorlaşmaktadır ki bu yüzden Gemlik halkına sesleniyorum enafına sahip çıkın” diyerek, birçok mağaza ve internet sitesinde çeşitli adlarla indirimler ve kampanyalar düzenlenmekte ve bir çoğu göstermelik indirimlerle vatandaşımızı zaman zaman mağdur etmekte” ifadelerini kullandı.
İsmail Beki, çeşitli adlarla aralık indirimleri, kış indirimleri, adı altında birçok büyük mağaza ve internet alışveriş siteleri, ürünün fiyatını yükseltip, ‘indirim’ diye aynı fiyattan satış politikalarına devam ediyorlar. Özellikle internette çok uygun fiyatlar yazıp indirim adı altında sipariş edilen ürünü göndermeyen dolandırıcı siteler de mevcut. Esnafımızda bu tür satış yanıltmaları asla olmaz” dedi.
Gemlik Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı İsmail Beki, “tüm bunlar göze alındığında ilçemizdeki esnafımız her zaman vatandaşın halinden anlayan ve üretimden kaynaklanan mağduriyetlerde vatandaşımızdan yana tavır alan destek olandır. Gün birlik olma, birbirimize destek olma günüdür. Daha önce yaptık, şimdi gene yaparız, gene başarırız ” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir