BEBKA Bursalı gençlerle buluştu

Eklenme tarihi: 24/03/2022 – 7:41

Son güncellenme tarihi: 24/03/2022 – 7:41


BEBKA, Bursa’da üniversite öğrenci kulüplerinin başkanlarıyla ‘Gençlik Buluşmaları İl İstişare Toplantıları’nın ikincisini düzenledi. Genç istihdamı kapsamında yapılacak faaliyetleri de kapsayan buluşmalar için yol haritası belirlendi.

BURSA (İGFA) – Geçen hafta Eskişehir’deki üniversitelerin öğrenci kulüp başkanlarıyla bir araya gelen Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, Bursa’daki üniversite öğrenci kulüp başkanlarıyla görüştü. Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi öğrenci kulüplerinin başkanlarıyla yapılan görüşmede, bölgede genç istihdamına yönelik yapılabilecek faaliyetler masaya yatırıldı.

Üniversitelilerle bir arada olmaktan çok keyif aldığını kaydeden BEBKA Genel Sekreteri Doç. Dr. M. Zeki Durak, ajans olarak gençlere yönelik yazılım ve kodlama eğitimleri düzenleyerek, çocuk ve genç girişimciliğin geliştirilmesine yönelik faaliyetler yürüttüklerine dikkati çekerek, “Çok ciddi genç nüfusumuz var. TEKNOFEST gibi süreçlerle de bu gençlere ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

EĞİTİMLER ÜCRETSİZ VERİLECEK

Gençlerin istihdama kazandırılması ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi için çalışmalarının sürdüğünü de belirten Durak, desteklerin gençlere altyapı sağlayan kurum ve kuruluşlara yönelik olarak devam edeceğini, iş birliği yapılan teknoloji transfer ofisleri ile hızlandırıcı programlara devam edeceklerini kaydetti. 

Toplantı, önümüzdeki dönemde her üniversitede gerçekleştirilecek olan Gençlik Buluşmalarının planlanması ile inovatif ve sosyal girişimcilik alanlarında katılımcıların talep ve katkıları ile devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir