Başkan Selvitopu İzmir Karabağlar’da şehit aileleriyle buluştu

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 10:49

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 10:49


İzmir Karabağlar’da 18 Mart’ta Şehitler Parkı’nda özel bir tören yapılacak.

İZMİR (İGFA)- Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 18 Mart Şehitler Günü öncesi Karabağlar’daki şehit aileleriyle buluştu. Uğur Mumcu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen kahvaltılı buluşmaya, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İzmir Şube Başkanı Recep Doğru ve kahraman şehitlerin yakınları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Etkinlik, Üçyol Bahçelivler Camii İmamı İdris Yılmazer’in şehitler için dua okuması, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. Daha sonra kürsüye gelen Başkan Selvitopu, katılımcıların Berat Kandili’ni kutladı. Bugün Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayaktaysa ve ilelebet yaşayacaksa, bunu 18 Mart’taki kararlı duruşa ve azme borçlu olduğumuzu vurgulayan Başkan Selvitopu, “Orada yedi düvele karşı direnen şehitlerimiz, ülkemizin bugünlere gelmesini sağladılar. Her türlü olanakla gelen emperyalist güçlere karşı gövdelerini siper ettiler ve onları Çanakkale’den geçirmediler. Daha sonraki yıllarda da ülkemizin geleceği için canlarını feda etmekten çekinmediler. Sizlerin yetiştirdiği çocukların şehitlik mertebesine ulaşmasını, bunun önemini doğru anlamalıyız. Bunu asla unutmamalı, unutturmamalıyız. Onları saygıyla, minnetle, rahmetle anıyoruz” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale Savaşı’nda şehit olan ve burada toprağa verilen Anzak askerleri için söylediği “Dost bir vatanın toprağındasınız, huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana koyun koyunasınız” sözlerini hatırlatan Başkan Selvitopu, “Böyle büyük bir anlayışı ortaya koyan lidere ve ulusa sahibiz. Mustafa Kemal Çanakkale’de direnenlerin komutanı olarak üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi. O’nun ve silah arkadaşlarının tüm yaşamında, bu ülkenin kurulması ve ileriye taşınmasından başka bir düşünme olmadı. Bir kez daha onları minnetle anıyoruz. Değerli anneler, babalar. Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımızdır. Sizin şehitleriniz bizim şehitlerimizdir. Onlar hep yüreğimizde yaşayacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir