Başkan Gürbüz, Enfield Belediye Başkanı ile canlı yayın yaptı

0

Eklenme tarihi: 18/03/2022 – 6:48

Son güncellenme tarihi: 18/03/2022 – 6:48


Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz bir takım ziyaretler için gittiği İngiltere’de aslen Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesi doğumlu olan Enfield’a Belediye Başkanı Sabri Özaydın’ı ziyaret ederek, sosyal medya hesabından açtığı canlı yayınla hemşehrileriyle buluşturdu.

Tural Şahbazlı (Kahramanmaraş İGFA)- Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz sosyal medya hesabından açtığı yayınla hemşehrilerine yaptığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli hemşerilerim size Londra’dan seslenmek istiyorum. Çok kıymetli bir belediye başkanımız var. Enfield belediye başkanı kendisi hemşerimizdir bizi bugün kabul ettiler. Kendilerine müteşekkirim.”

Daha sonra konuşan Enfield’a Belediye Başkanı Sabri Özaydın ise: “Öncelikle çok uzaklardan gurbetlerden vatanımıza, memleketimize, ana yurdumuza, baba yurdumuza selamlar. Bugün kıymetli iki başkanımın Elbistan ve Afşin belediye başkanlarını ağırlamaktan son derece mutlu oldum. 

“ÇOCUKLARIM AFŞİN’LİYİM DİYORLAR”

Uzun zamandır memleketime gitmemiş olsam da benim çocuklarımda burada doğmuş olmalarına rağmen nerelisin dediklerinde Afşinli’yim diyorlar. Burada bırakın Afşin’i İstanbul’u bile bilmezler. İnsanın ait olduğu yer her nereye giderse gitsin gönlünde beyninde taşıdığı yerdir.” Dedi.

Yayın sonrasında konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz şunları yazdı: “Özelde şehrimize genelde ülkemize katkı sağlayarak üretim hacmini yükseltmeyi hedeflediğimiz, büyüyen ve gelişen bir Elbistan için yatırım sahalarını genişletmek amacıyla gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya geldik. Ziyaretimizi Afşin Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Güven, MÜSİAD Başkanımız Mustafa Demir, Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanımız Ali Kılınç ve İş İnsanımız Kemal Aslan ile birlikte gerçekleştirdik. Ortak akıl ve işbirliği ile aynı amaç için bir arada olmak çok önemliydi, kendilerine teşekkür ediyorum. Ve İş insanlarımıza çok teşekkür ederim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir