Başkan Gürbüz açıkladı; “Elbistan’da Ramazan Pidesi sudan ucuz “

0

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 14:08

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 14:08


Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bir süredir 1 liradan satılan halk ekmeğin fiyatının Ramazan ayında da aynı kalacağını ve ekmek ve pidenin 1 liraya satacaklarını açıkladı.

Tural Şahbazlı /Kahramanmaraş (İGFA)- Türkiye’de en ucuz ekmeğin Elbistan Halk Ekmekte olduğunu aktaran Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en ucuz ekmeğini vermekten dolayı gurur duyuyoruz. Uzun zamandır ekmeğin fiyatında değişikliğe gitmeyerek sosyal belediyeciliğin gereğini yerine getiriyoruz. Artan maliyetlere rağmen, vatandaşı desteklemek ve bütçesine katkı sunmak adına böyle bir karar aldık. Hijyenik ortamda üreteceğimiz Ramazan pidesini 1 liraya vatandaşlarımızın sofrasına taşıyarak, Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamaya imza atıyoruz” dedi. 
 

İlçede üretilen toplan ekmek kapasitesinin yüzde 10’unun Elbistan Halk Ekmek fabrikasının payına düştüğünü ve üretilen ekmeğin de yüzde 50’sinin Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine ücretsiz şekilde dağıtacaklarının altını çizen Başkan Gürbüz şunları ifade etti: “Bu Ramazan ayında farklı bir uygulamaya daha gidiyoruz. Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz ekmek dağıtacağız. Bütçemizin büyük bir kısmını, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek ve onlarla paylaşma anlamında çeşitli projelerde kullanacağız. Ücretsiz ekmek alacak vatandaşların belirlenmesinde gelirinin olmaması kriter olacak. Zaten biz sosyal belediyecilik anlamında 3 yıldır Can Kulağı adı altında çalışmalar sürdürüyoruz. 2019 yılı itibariyle başladığımız bu çalışmalar çerçevesinde ciddi bir envanter edindik. Vatandaşlarımızın gelir düzeyini ilçe kaymakamlığımızla birlikte çalışıyoruz. Covid döneminde de bu çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmişti. Bu Ramazan ayında da aynı şekilde halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayının şimdiden ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir