Başkan Ceritoğlu Sengel TÜRSAB’a Efes Selçuk’u anlattı

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 8:28

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 8:28


Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel TÜRSAB temsilcileriyle bir araya geldi.
TÜRSAB yetkilileri, seyahat acentaları ve rehberlerle kent turizmi üzerine konuşan Başkan
Ceritoğlu Sengel katılımcılara Efes Selçuk’un kültür rotası üzerinde bulunan yerleri gezdirdi.

İZMİR (İGFA)- TÜRSAB İzmir Bölge Temsil Kurulu Başkanı Kıvanç Meriç, Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanı Eda Yurtcan, Kuşadası, Söke ve bölgede faaliyet gösteren diğer seyahat acentaları ve rehberlerle Cafe Carpouza’da bir araya gelen Başkan Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk’un ve kentte yer alan esnafın, Efes Selçuk’a her yıl gelen yerli ve yabancı turistten daha fazla kazanım elde etmesi için fikir alışverişinde bulundu. Başkan Ceritoğlu Sengel daha sonra tüm katılımcılara Selçuk Tren İstasyonu’ndan başlayıp

Artemis Tapınağı’nda biten kültür rotası ve Efes Tarlası Yaşam Köyü’nü gezdirdi. Kent içinde yer alan zengin kültürel değerler tanıtıldığı gezide UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Efes Selçuk’un kültürel zenginliklerinin, tarihi destinasyonlarının sadece Efes ören yerinden değil kentin her köşesinde yer aldığı anlatıldı.

Ayrıca Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde sürdürülebilir tarım, atalık tohum ve kentin tarımsal zenginlikleri ve Üretici Pazarı’nın da kent turizmi açısından önemine değinildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir