Başiskele’deki 65 yıllık eski okul sosyal tesise dönüştürüldü

0

Eklenme tarihi: 18/03/2022 – 7:02

Son güncellenme tarihi: 18/03/2022 – 7:02


Büyükşehir tarafından zamanla yıpranan ve kullanılmaz hale gelen Başiskele Doğantepe Mahallesi’ndeki 65 yıllık okul sosyal tesise dönüştürüldü.

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki eski ve kullanılmayan okul binalarını yenileyerek, vatandaşların yararlanabileceği sosyal donatılara dönüştürüyor. Bu kapsamda, Başiskele Doğantepe Mahallesi’nde 1957 yılında yapılan atıl durumdaki eski okul binası yenilenerek, sosyal tesis olarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerince, eski okul binası taşıyıcı sistem dışında binanın çatısı, tavan ve yer döşemeleri ile tuvalet, yer döşemeleri, kapı ve pencereleri tamamen yenilendi. İç ve dış cephe boyası tamamlanan tesise, çevre duvarı yapıldı, tel çit çekildi. 130 metrekaresi kapalı, toplam 890 metrekare alanda yapılan, çocuk oyun parkının da bulunduğu tesis modern bir görünüme kavuşturuldu.

3 YILDA 14 OKUL YENİLENDİ

2019’dan bu yana Kandıra Topluca Mahallesi’nde 3, Çamkonak Mahallesinde 2, Kırkarmut, Seyitaliler, Beyce, Pınardüzü, İzmit’te Balören Mahallesinde 2, Böğürgen, Güvercinlik, Başiskele’de Doğantepe mahallelerinde eski ve atıl vaziyetteki 14 okul sosyal tesise dönüştürüldü. Kandıra Sepetçi ve Kabaağaç mahallesinde 2 okulun inşaatı sürüyor, 5 okulun daha tesise dönüştürülmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir