Bakan Nebati’ye DEVA’dan tepki!

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 14:19

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 14:19


DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamalarına tepki göstererek, “Yatırımların önündeki engel bürokrasi değil, otokrasidir” dedi.

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin yabancı yatırımcıları “Bürokrasiyi alaşağı ederiz. Mevzuatı da değiştiririz” sözleriyle çağırmasına tepki gösterdi.

“Sayın Nebati; yatırımların önündeki engel bürokrasi değil, otokrasidir” diyen Şahin, “Bürokrasi devleti ayakta tutar. Otokrasi ise devleti yozlaştırır. Öte yandan, yaptığınız açıklamalar, yatırımcıların her kuralın rahatlıkla çiğnenebildiği bir ülkeye geleceğini düşünebilecek kadar şuursuz olduğunuzu gösteriyor. Sanki ortada karar noktasında yetkili olan bir bürokrasi bıraktınız da çıkmış konuşuyorsunuz. Ülkenin tertemiz bürokratlarını işinize gelmediği için hainlikle yaftalayıp, ahbap-çavuş ilişkisiyle göreve getirdiğiniz ehliyetsiz ve kifayetsiz isimlerle ülkeyi yönetmeye çalışıyorsunuz. Bu ülkeye yatırım gelmemesinin sebebi; keyfi ve kötü yönetimin adaletsizlik üretmesidir. Devlet kurumlarının içini boşaltarak kuklaya çevirdiniz. Hiçbir kural kaide tanımaz oldunuz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir