Bakan Bozdağ: “Terör örgütlerinin tamamı birer maşa”

Eklenme tarihi: 31/03/2022 – 10:37

Son güncellenme tarihi: 31/03/2022 – 10:37


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 7 yıl önce odasında gerçekleştirilen hain ve alçak terör saldırısında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı anma töreninde yaptığı konuşmada, yüz binleri bulan bir adalet ordusuna sahip olduklarını söyledi.

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Adalet Sarayı’nda düzenlenen Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı anma törenine katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör örgütleriyle mücadelenin kararlı bir şekilde süreceğini kaydetti. Teröristlerce şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’a sıkılan kurşunun sadece ona değil, adalet sıkıldığını vurgulayan Bakan Bozdağ, terör örgütlerinin birer maşa olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Bozdağ konuşmasında,  terör örgütlerinin tamamının birer maşa olduğunu kaydetti.

“Türkiye Cumhuriyeti Devletine dönük siyasi ve başkaca hesapları olan emperyalist güçlerin maşalarıdır” diyen Bakan Bozdağ, “Onların talimatıyla eylem yaparlar onların talimatıyla harekete geçerler. Bugün PKK terör örgütünün FETÖ terör örgütünün DHKP/C terör örgütünün ve diğer terör örgütlerinin tamamının ağa babalarını sizde çok iyi biliyorsunuz, biz de çok iyi biliyoruz, 84 milyon Türk vatandaşı da çok ama çok iyi bilmektedirler. Aziz milletimizin her bir ferdi bunlara karşı müteyakkızdır. Ama ne gariptir ki bir yandan hak, hukuk, adalet bir yandan emperyalizme karşı omuz omuza deyip ondan sonra dünyanın en büyük emperyalistlerinin kucağında bu ülkenin evlatlarına bu ülkenin savcısına, hakimine, avukatına, askerine, polisine kurşun sıkmayı meziyet zanneden alçakları terörü terör örgütlerini ve bunların güttüğü teröristleri bir kez daha Çağlayan Adliyesi’nden lanetliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti terör bitene kadar, terör örgütleri yok edilene kadar, en son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle etkin kararlı ve sürekli mücadelesini sürdürecektir. Hiç kimsenin bundan endişesi olmasın” diye konuştu.

YÜZ BİNLERİ BULAN BİR ADALET ORDUSUNA SAHİBİZ

“Bir Mehmet Selim Kiraz gitti, değerli babamızın ifade ettiği gibi şu anda 23 bin Mehmet Selim Kiraz sadece hakim, savcı sınıfından, avukatlarımızı da koyduğunuzda yüz binleri bulan bir adalet ordusuna sahibiz” diyen Bozdağ, “Bizi terör eylemleriyle bitiremezler. Adalete hizmetten, adaleti ayakta tutmaktan, adaletin tecelligahı mekanlarda millete hakkını teslim etmekten asla alı koyamazlar. Koyamayacaklardır da. Bundan sonra da biz bunlarla mücadelemizi etkin bir şekilde inşallah sürdüreceğiz. Türkiye terörle mücadelesini etkin bir şekilde devam ettirerek yeni Mehmet Selim Kirazları yetkin bir şekilde yetiştirerek memleketimizin dört bir yanında adaleti tesis ederek ve ayakta tutarak milletimizin derdine derman olarak yoluna devam edecektir. Kimsenin tereddüttü olmamalıdır olmasında. Türkiye güçlüdür milletimiz güçlüdür” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir