Bahçeli’den TTB’ye: Gidişleri olsun da…

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 9:58

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 9:58


Partisinin grup toplantısında Türkiye Tabipler Birliği (TTB)’ne göre Türkiye’nin sağlıkta çoktan iflas bayrağını çektiğini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Gitmesi gereken varsa TTB yönetimine çöreklenmiş olan bir avuç Türkiye karşıtıdır” dedi.

ANKARA (İGFA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Başta doktorlarımız olmak üzere sağlık çalışanlarımızın taleplerinin bilincinde olduklarını belirten Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 5 müjdenin yerinde olduğunu kanaatindeyiz. MHP ve Cumhur İttifakı sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarının destekçisidir” dedi.

TTB’YE: GİDİŞLERİ OLSUN DA…

COVID-19 hastalığının şiddetlendiği dönemde vatandaşları korkuya sevk eden, endişeye sevk eden küçük bir azınlığın kara propagandalarını da unutmuş olmadıklarını vurgulayan Bahçeli, “Türk Tabipler Birliği’nin bu kara propagandanın sevk ve idaresinin yapıldığı yer olarak karşımızdadır. Bunlar mesleğe başlarken ettikleri Hipokrat yeminini çiğneyen yüzkaralarıdır. Şimdi de diyorlar ki hekimlerimiz Türkiye’yi terk ediyorlarmış. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan hekimlerin gittiği yok. Türk Tabipler Birliği’ne bakarsak, Türkiye sağlıkta çoktan iflas bayrağını çekmiştir. Gitmesi gereken varsa TTB yönetimine çöreklenmiş bir avuç Türkiye karşıtıdır. Gidişleri olsun da dönüşleri olmasın. Bunlar dışında giden olursa keyifleri bilir” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iki günlük Diyarbakır gezisi esnasında, ‘Tarihimiz kirli yüzleşmemiz gerekir’ diye konuştuğunu belirterek, “Tarihimize kirli demek namertliktir, vatan ve millet sevgisinden nasipsizliktir. Kast ettiği Türkiye ve Türk milletinin tarihiyse önce Çanakkale’ye bakmasını, sonra da zillet emellerini gözden geçirerek aklını başına devşirmesini tavsiye ederim” dedi.

Öte yandan Türkiye’nin Rusya ve Ukrayna politikası dengelidir, makuldür, milli hedef ve çıkarlarımızla muvafık olduğunun altını çizen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hiç kimse ezbere konuşmasın. Hiç kimse gelişmelere yabancı başkentlerin merceğinden bakmaya kalkışmasın. Bu ülke ne çekmişse, Amerikalılardan daha çok Amerikancı olanlardan, NATO’dan daha çok NATO’cu davrananlardan, AB’den daha çok AB’ci geçinenlerden çekmiş, çekmeye de devam etmektedir” diye konuştu.

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin değerli temsilcileri tarafından hazırlanan ve uzun bir çalışma sonrasında hazırlanan Milletvekili Seçimi Kanunu, Siyasi Partiler Kanunu, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin dün TBMM’ne sunulduğunu da duyuran Bahçeli, bu kanun teklifimizin kısa süre içinde görüşülerek kabul edileceğine inandığını belirterek, milletvekillerindende Genel Kurul çalışmalarına aktif olarak katılmalarını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir