Babacan: “Gücünüz köklü demokrasiyi yok etmeye yetmeyecek”

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 15:40

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 15:40


DEVA PArtisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenerek, “Gücünüz, Türkiye’nin köklü demokrasisini yok etmeye yetmeyecek” dedi.

İZMİR (İGFA) – DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İzmir il kongresinde konuştu.

“Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli masa başı formüllerle jübile seçimlerine nasıl gireceklerini konuşmuşlar. İkisinin de jübilesi olacak” diyen Babacan, “Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’ye sesleniyorum: Sizin entrikalarınız bize vız gelir. Seçim meydanda kazanılır. Hodri meydan. Çıkın meydana. Sizin gücünüz; Türkiye’nin köklü demokrasisini yok etmeye yetmeyecek. Türkiye’yi daha fazla aşağı çekmenize izin vermeyeceğiz. İlk seçimden hemen sonra Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’i inşa edeceğiz. Ülkemizi özgürlükle, adaletle ve zenginlikle buluşturacağız. Engelleyemeye gücünüz yetmeyecek” dedi.

Önümüzdeki seçim sonuçlarının 2018 sonuçları gibi olacağını belirten Babacan, “Bana soruyorlar, ‘Hükûmet sizi mi hedef aldı?’ diyorlar. Cumhurbaşkanı’nın konuşmalarını dinlersek öyle görünüyor ama bizi hedef almak kolay değil. Çünkü biz yerinde duran bir hedef değiliz. Hızla ileriye koşan, hareketli bir hedefiz. Bugün adım atıyorlar, seneye işliyor. Bir sene sonra DEVA Partisi’nin nereye geleceğini hesaplayamıyorlar” diye konuştu.

Türkiye’nin şu anda, son derece önemli bir yol ayrımında olduğuna vurgu yapan Babacan, “Ya 84 milyon el ele verip özgürleşeceğiz ya da bu otokrat rejim memleketimize iyice perçinleşecek. Ya Türkiye’yi hep beraber bir hukuk devleti yapacağız ya da iktidardaki otoriter ortaklığın ülkemizi sefalete sürüklemesine seyirci kalacağız. Ya Türkiye’yi tam demokrasi rotasına sokacağız ya da demokrasimizden eser kalmayacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir