İzmir Gaziemir AKM’nin tadilatında sona doğru

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 7:08

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 7:08


1998 yılından beri Gaziemir Belediyesi’nin kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi tadilatında sona gelindi. Kültür merkezi kısa sürede yeni yüzüyle hizmet vermeye başlayacak.

İZMİR (İGFA)- Gaziemir Belediyesi’nin yürüttüğü Atatürk Kültür Merkezi’nin yenileme projesinde son aşamaya gelindi. Uzun yıllardır Gaziemir’de düzenlenen konser, tiyatro, panel gibi etkinliklere ev sahipliği yapan, belediyenin kültür sanat kurslarının düzenlendiği Gaziemir Atatürk Kültür Merkezi, yenilemeyle modern bir görünüme kavuşuyor. Kültür merkezini ziyaret eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, aralıksız devam eden yenileme çalışmalarını denetledi.

MODERN BİR KÜLTÜR MERKEZİ

 Çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi alan Belediye Başkanı Halil Arda, büyük kısmı tamamlanan yenileme çalışmalarının bitmesiyle kültür merkezinin modern bir görünüme kavuşacağının ve daha işlevsel olacağının altını çizdi.

Çalışmalar kapsamında binanın fiziki yapısını engellilerin kullanımına uygun hale getirerek yapıdaki önemli bir eksikliği de giderdiklerinin altını çizen Başkan Arda, “İlçemizde düzenlenen kültür sanat etkinliklerine 1998 yılından bu yana ev sahipliği yapan Atatürk Kültür Merkezi, geçip giden yıllar karşısında çok yıprandı. Kültür merkezimizi günümüz koşullarına uygun hale getirmek için başlattığımız tadilat çalışmasında sona geldik. Yeni teknoloji kullanılan cihazlarla donattığımız kültür merkezimizde, sanatçıları ve sanatseverleri daha modern ve işlevsel bir salonda ağırlayacağız. Binaya kurduğumuz asansör ve engelli yurttaşlarımızın sahneye çıkmalarını kolaylaştıracak özel asansör sistemiyle engelsiz bir kültür merkezi yarattık” diye konuştu.

Kültür merkezinin Nazım Hikmet’in adını taşıyan sahnesi çalışmalar kapsamında yenileniyor. Otomatik perde sisteminin kurulacağı sahne, yeni teknoloji kullanılan ses ve ışık sistemleriyle donatıldı.Merkezin kulisleri de sanatçıların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına özel olarak tasarlandı. Merkezin giriş katında yer alan fuaye alanı, etkinliklere ev sahipliği yapabilmesi için modern bir görünüme kavuşturuldu. Binanın fiziki yapısı ve sahnesi de engelli yurttaşların kullanımına uygun hale getirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir