İzmir Emlakçılar Odası, 23. yıldönümünü kutladı

Eklenme tarihi: 22/03/2022 – 9:19

Son güncellenme tarihi: 22/03/2022 – 9:19


İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) 23. yıldönümünü Kuşadası’nda kutladı.

İZMİR (İGFA)- Seven Seas Sealight Elite Hotel’de gerçekleşen kutlamada İzmirli yüzlerce emlakçı yer aldı. Türkiye’nin ilk Emlakçılar Odası olma özelliği taşıyan odanın kutlamasına Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, KKTC Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, İzmir Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, Kuşadası Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Çalım, Çamdibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Reşat Gençtürk, önceki dönem Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, önceki dönem İzmir Ticaret İl Müdürü Şahin Ersu, EGSİYAD Başkanı Zeki Karatay, oda yönetimi katıldı. Yapılan konuşmaların ardından pasta kesim töreni gerçekleşti. Kutlamada Suzan Temelli ve orkestrası sahne aldı.  

İZEKO Başkanı Mesut Güleroğlu, “İzmir Emlakçılar Odası kurarken böyle bir açık olduğunu gördük. Türkiye’de araştırdık. 1996’lı yıllarda Emlakçılar Odası’nın olmadığını gördük. Bir yasa eksikliği nedeniyle oda kurulamıyordu. İlgili bakanlıklarla görüşmeler yapıldı. 28 Şubat 1999 yılında emlakçılarında esnaf olduğuna dair ilgili karar yayınlandı ve emlakçılar odasının kurulumunun önü açıldı. 10 Mart 1999 yılında Türkiye’nin ilk Emlakçılar Odasını kurmayı başardık. O tarihten sonra emlakçılık mesleğini daha iyi yerlere taşıyabilmek  ve meslektaşlarımızın kimlik kazanması için çalıştık. Tüm Türkiye’de emlakçıların zorunlu uyulması gereken standartları belirledik. Emlakçılarımıza eğitimler verdik” şeklinde konuştu.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel yaptığı konuşmada İZEKO’nun 23. yıldönümünü kutladı ve başarılarının devamını diledi.

KKTC Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, yaptığı konuşmada İzmirli emlakçıları KKTC’ye yatırıma davet etti. KKTC’nin incisi Alsancak’a beklediklerini dile getirdi. Bu davetin ardından Güleroğlu’da İzmirli emlakçılar olarak Kıbrıs’a bir uçak dolusu emlakçıyla yatırım gezisine gideceklerini söyledi.

23. kuruluş yıldönümü hakkında bilgi veren Güleroğlu, “Pandemi nedeniyle uzun süre bir araya gelemedik. Birlik ve beraberliği sağlamak, yeni üyelerimizin diğer üyelerle iletişim kurmalarına yardımcı olmak, kartvizit alışverişleri, işbirlikleri ve bağlantılar için, birazda stres atmak için bu gala gecesini düzenledik. Bizleri yalnız bırakmayan tüm protokole, İZEKO yönetimi ve bölge başkanlarına, tüm emlakçı dostlarıma çok teşekkür ediyorum” sözleriyle duygularını dile getirdi. 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir