İzmir Balçova’da öğrenciler diş sağlını öğrenecek

Eklenme tarihi: 02/04/2022 – 7:49

Son güncellenme tarihi: 02/04/2022 – 7:49


Halk sağlığının korunmasında öncü çalışmalara imza atan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ile Balçova Kaymakamlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğiyle uygulanacak protokol kapsamında, ilçede okuyan 1 ve 5.sınıf öğrencilerine ağız-diş sağlığı eğitimi verilecek. Protokolün hayırlı olmasını dileyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Biz bir devlet üniversitesiyiz. Eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerimizin dışında toplumsal sorumluklarımız da bulunuyor. Bir seferberlik olarak gördüğümüz ve ‘Dişlerimiz Yaşam Boyu Bizimle Olsun’ sloganıyla hayata geçirdiğimiz protokolün farkındalık oluşturacağına ve halk sağlığının korunmasında önemli rol oynayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

İZMİR (İGFA)- Akademik ve bilimsel faaliyetlerine ara vermeden devam eden Türkiye’nin köklü kurumu
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), gerçekleştirdiği projeler ve işbirlikleriyle toplumsal sorumluklarını da yerine getirmeye devam ediyor. DEÜ’nün ‘toplumsal fayda’yı ön planda tutan çalışmaları kapsamında, Balçova Kaymakamlığı ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasında imzalanan protokolle ilçede yer alan ilköğretim 1.sınıf ve 5.sınıf öğrencilerine ağız-diş sağlığı eğitimi verilecek. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Balçova Kaymakamı Ahmet Hamdi Usta, DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Uğur Malayoğlu, DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Candan Efeoğlu ve Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Atilla’nın katılımıyla imzalanan protokol, halk sağlığının korunmasına da katkı koyacak. Protokol ile birlikte, ağız-diş sağlığı alışkanlığının küçük yaşlarda edinilmesi noktasında farkındalık yaratılacak; DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinçlerinin geliştirilmesi de sağlanacak.

TOPLUMSAL SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ

İmza töreninde konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, kısa süre önce ülkemize ve İzmir’e kazandırdıkları DEÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin bilimsel araştırma, eğitim ve sağlık alanında hizmet vermeye başladığını belirterek, “Biz bir devlet üniversitesiyiz. Eğitim- öğretim ve araştırma faaliyetlerimizin dışında toplumsal sorumluklarımız da bulunuyor. Diş Hekimliği Fakültemiz de çok kısa süre önce kurulmasına rağmen üniversitemizin sağlık alanında yaptığı çalışmaları zenginleştiriyor; toplumsal katkı sağlayan işbirliklere imza atıyor. DEÜ Diş Hekimliği Fakültemiz, Balçova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz bu protokol ile birlikte de ağız-diş sağlığı alışkanlığının küçük yaşlarda edinilmesini sağlayacağız. Ayrıca, 1 ve 5.sınıfta okuyan öğrencilerimizin yanı sıra, velilere, okul müdürlerine ve okul aile birliği üyelerine sunum şeklinde eğitimler verilmesini
planlıyoruz. Bir seferberlik olarak gördüğümüz ve ‘Dişlerimiz Yaşam Boyu Bizimle Olsun’ sloganıyla hayata geçirdiğimiz protokolün farkındalık oluşturacağına ve halk sağlığının korunmasında önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Protokolün hayata geçirilmesinde katkı veren Balçova Kaymakamı Sayın Ahmet Hamdi Usta’ya, Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Diş Hekimliği Fakültemize ve hocalarımıza teşekkür ediyor; İzmir’imize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir