İzmir Çiğli’de perde ‘Ada’ ile açıldı

Eklenme tarihi: 30/03/2022 – 11:28

Son güncellenme tarihi: 30/03/2022 – 11:28


İzmir’de Çiğli Belediye Tiyatrosu sezon açılışını “ADA” ile yaptı.

İZMİR (İGFA) – Genel sanat yönetmenliğini Şahverdi Ali Eren’ nin üstlendiği Çiğli Belediye Tiyatrosu, bu yıl üç oyunla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dram, Komedi ve Absürt türündeki oyunlardan ilki olan ve başrollerini Şahverdi Ali Eren ve Sinan Otlu’nun paylaştığı “ADA” 27 Mart dünya tiyatrolar gününde ilk gösterimini gerçekleştirdi.

İzleyicisinden tam not alan oyunun 2 Nisan, 9 Nisan ve 7 Mayıs Cumartesi günleri tekrar seyirci karşısına çıkacağı öğrenildi.

Oyundan sonra Genel Sanat Yönetmeni Şahverdi Ali Eren, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü adına, Çiğli Belediye Tiyatrosu’na emek veren tüm oyunculara teşekkür belgesi vererek Dünya Tiyatro Gününü kutladı.

16 Nisan Cumartesi günü, “ EYVAH YİNE KARIŞTI” adlı Komedi oyununun Prömiyerine hazırlanan ekip, takvimlerinde 23 Nisan, 30 Nisan, 18 Haziran ve 25 Haziran Cumartesi günlerine yer verdi.

Diğer taraftan 21 Mayıs’ ta prömiyerini planladıkları üçüncü oyunları olan “TEK KİŞİLİK ŞEHİR” adlı Absürt oyun için ise 21 Mayıs, 28 Mayıs ve 11 Haziran Cumartesi günlerini ayırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir