Avrasya’nın en büyük Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı başlıyor

0

Eklenme tarihi: 25/03/2022 – 6:39

Son güncellenme tarihi: 25/03/2022 – 6:39


Avrasya’nın en büyük Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul’da fuarla eş zamanlı düzenlenecek konferanslarla solar sektörünün öncü uzmanları, dernekleri, birlikleri yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayacaklar. Solarex; çevre dostu çözümlerle, sektörü bir araya getirecek.

İSTANBUL (İGFA) – 7-9 Nisan 2022 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ve Voli Fuarcılık tarafından organize edilen Solarex İstanbul, bu yıl dış alanlara da taşacak ve 14 yılın en büyük katılımcı sayısına ve sergi alanına imza atacak.

Fotovoltaikler, inverterler, konnektörler, EPC firmaları, jel aküler, solar kabloları, güneşle çalışan tüketici ürünler, malzeme ve üretim ekipmanları, kısacası güneşe dair her şeyi bulacağınız Solarex; Sektörün büyüklüğü göz önüne alındığında çok sayıda yerli yabancı katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirecek. Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı katılımcıların sektöre daha yakından bakmasına, potansiyel müşterileriyle yüz yüze görüşebilmesine fırsat tanıyor.

ULUSLARARASI DERNEK YÖNETİCİLERİ SOLAREX İSTANBUL’DA SEKTÖRÜ AYDINLATACAK

Güneş enerji sektörünü bilinçlendirmeyi hedefleyen fuarda ESTELA (Avrupa Termal Güneş Elektriği Derneği), AREC (Arap Yenilenebilir Enerji Komisyonu)gibi uluslararası dernek yöneticilerinin vereceği konferans başlıkları da çok konuşulacak. Fuarda çevre dostu global çözümler masaya yatırılacak.

MÜSİAD ENERJİ VE ÇEVRE SEKTÖR KURULU TÜM GÜN BOYUNCA KATILIMCI VE ZİYARETÇİLERLE BULUŞACAK

08 Nisan 2022 Cuma günü MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş Yeşil Mutabakat, Mimar ve Mühendisler Genel Kurul Başkanı Bülent Şen Yenilenebilir Enerjide Geleceğin Kralı Güneş, Resolt Enerji A.Ş. Kurucu Ortak Yusuf Özer Güneş Enerji Sektöründe Teşvik ve Destekler hakkında katılımcı ve ziyaretçileri bilgilendirecek.

İHRACAT ANLAMINDA TÜRK SANAYİİNİN ÜMİDİ SOLAREX İSTANBUL

Dünyanın en büyük enerji devlerinin bulunduğu binden çok markanın temsil edildiği fuar özellikle ihracat anlamında Türk sanayiinin ümidi oluyor ve bu geri sayım sürecinde buluşmanın en verimli halde geçmesi için yılların deneyimli fuar organizatörü Voli Fuar kaliteli ekibiyle var gücüyle çalışıyor.

Amerika’dan Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 5 kıtada Solarex İstanbul tanıtımları Ticari Ateşliklerimiz ile işbirliği içerisinde hızla devam ediyor. 2022 yılında da Doğu Avrupa’dan Yakın Doğu’ya, Orta Doğu’dan Kuzey Afrika’ya güneş enerjisi yatırımcılarını ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek organizasyon, solar sektörü için güçlü bir ticari arena sunuyor. Solarex İstanbul’a özellikle Ortadoğu ülkelerinden yoğun ilgi var. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Irak, Yemen, Mısır, Makedonya, Tunus, Sırbistan, Fas gibi ülkelerin yanında Kuzey Afrika ülkelerinden başta olmak üzere toplam 20 ülkeden üst düzey heyetlere ev sahipliği yapıyor.

SOLAREX İSTANBUL’A HER YIL OLDUĞU GİBİ TİCARET BAKANLIĞI VE KOSGEB DE DESTEK VERİYOR

İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçileri ile 14. kez buluşacak olan Solarex İstanbul Fuarı katılımcıları gerek stand açma, gerekse konstrüksiyon maliyetleri ile ilgili olarak Ticaret Bakanlığı ya da KOSGBEB’den destek alabilecekler. Bağlı bulundukları birlikler üzerinden  fuar katılımcısı olduklarını beyan ederek destek talebinde bulunan firmalar, ticaret hacimlerini bu büyük fuarda geliştirme imkanı bulabilecekler.

KATILIMCI VE ZİYARETÇİLERE ÖZEL THY VE WOW İSTANBUL HOTELS’DEN İNDİRİM

Solarex İstanbul katılımcı ve ziyaretçileri, özel uçak bileti sponsoru olarak yurtdışı uçuşlarında THY’da yüzde 15’e varan, otel konaklama sponsoru WOW İstanbul Hotels&Conventions Center’da yüzde 30’a varan indirimden yararlanabilecekler. Sabah- akşam saatlerinde fuar alanı ile otel arasında ring seferler ile katılımcı ve ziyaretçiler ücretsiz ulaşımdan yararlanabilecekler.

ARTAN FATURA MALİYETLERİNİZE AKILCI ÇÖZÜMLER İÇİN SİZDE SOLAREX İSTANBUL FUARI’NI ZİYARET EDİN

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayan Solarex İstanbul Fuarı, çevre dostu çözümlerle, sektörü bir araya getirecek. 7 – 9 Nisan 2022 tarihlerinde İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre kapılarını açacak fuar, tüm güneş enerjisi sanayisini bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Ücretsiz davetiye ve detaylı bilginin www.solarexistanbul.com adresinden alınabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir