AVESİS DEÜ Mobil’e entegre edildi

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 9:28

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 9:28


Araştırma Üniversitesi misyonuna uygun olarak bilgi işlem yatırımlarına hız veren Dokuz
Eylül Üniversitesi (DEÜ), geçtiğimiz günlerde hizmete aldığı Ana Veri Merkezi ile Felaket
Kurtarma Merkezi’nin ardından şimdi de akademik veri sistemini DEU Mobil uygulamasına entegre ederek yeni bir dönem başlattı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Akademik Veri Yönetim Sistemi (AVESİS) ile entegre edilerek güncellenen
uygulamanın bilgiye hızlı erişimi kolaylaştıracağını söyledi.

İZMİR (İGFA)– Bilim ve teknolojinin merkezi Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ), mobil uygulaması DEU Mobil, Akademik Veri Yönetim Sistemi (AVESİS) ile entegre edilerek güncellendi.

Araştırma üniversitesi olmanın misyonuyla teknolojik yatırımlarına hız veren Dokuz Eylül Üniversitesi’nin DEÜ Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi’nin çalışmalarıyla yeniden ele aldığı uygulama ile öğrenciler ve üniversite personeli, aradıkları bilgilere daha hızlı ulaşma fırsatı yakalayacak. DEU Mobil sayesinde öğrenciler ders programları ve sınav notlarına ulaşabilecek; duyurular, yemek menüsü, internet yapılandırma ayarları gibi en çok aranan bilgilere en kısa yoldan erişebilecek. Uygulama ile ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi’nin akademik yayınları, proje, araştırma, patent ve tez verileri gibi birçok bilgiye kolayca ulaşma imkânı sağlanacak. Dokuz Eylül Üniversitesi yerleşkelerinin konum bilgileri ve sosyal medya hesaplarına da doğrudan erişimin sağlandığı DEU Mobil, öğrencilerin talep ve istekleri doğrultusunda sürekli olarak güncellenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir