AVARA BANDO TAKIMI “Çevre İçin Çal”

0

Eklenme tarihi: 03/06/2021 – 13:21

Son güncellenme tarihi: 03/06/2021 – 13:21


Geçtiğimiz ay Özel Haber’ini yaptığımız AVARA Bando Takımı, 7’den 77’ye tüm kadrosu ile “Çevre İçin Çal” başlığı altında 5 Haziran Cumartesi Dünya Çevre Günü neticesinde etkinlik düzenleyeceklerini duyurdular.

Bando’nun kurucusu Serkan Ildeniz ve destekçisi GESYAD Başkanı Şükrü Deviren’in yapmış oldukları açıklamada bando takımımızın ilk etkinliği için 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü seçtiklerini dile getirdiler. Bando Takımı’nın kurucusu, eğitmeni ve aynı zamanda ara trampetçisi Serkan Ildeniz, “Milli duygularımızı güçlendirmek adına yapmış olduğumuz bu farkındalık ile, Gemlik’imizde bir eksik olarak gördüğümüz bando takımı artık var ve çalışmalarını haftada üç gün sürdürüyor.” diyerek Gemlik’e kazandırdıkları bando takımının yoğun bir tempo ile 5 Haziran’a hazırlandığından bahsetti.

 

Tüm Bayramlarda Göreceğiz

Sadece 5 Haziran’da değil, Gemlik’te düzenlenen tüm bayram etkinliklerinde bundan sonra AVARA Bando Takımını göreceğiz. Kısa sürede çoğunluğa ulaşan bando takımı ayrım olmaksızın Gemlik’li ve hevesli herkesi takıma katarak büyümeye devam ediyor.

 

Saat 18:00’de Gemlik Caddelerinde Çalacaklar

Cumartesi günü saat 18:00’de başlayacak bando takımı geçiş töreni, Üniversite Yerleşkesinden başlayarak Balıkpazarı’na kadar yürüyüş gerçekleştirecek ve İskele Meydanı’nda yöresel şarkılar ve koşu yarışı gibi etkinlikler düzenlenecek. Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği başta olmak üzere Gemlik Gençlik Merkezi ve İlçe Spor Müdürlüğü katkılarıyla “Çevren İçin Çal” ve “Çevren İçin Koş” etkinlikleri bu cumartesi Gemlik’te farkındalık yaratacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir