“ATATÜRK’ÜN GEMLİK’E ARMAĞANI SUNĞİPEK” ADLI ESER BURSA’DA DÜZENLENEN YARIŞMAYA KATILDI

0

Eklenme tarihi: 24/12/2021 – 6:43

Son güncellenme tarihi: 24/12/2021 – 6:43


“Atatürk’ün Gemlik’e armağanı SUNĞİPEK” Adlı Eser Bursa’da Düzenlenen Yarışmaya Katıldı

Dergimizin yazarlarından Reyhan Çorum ve Kadriye Komit; uzun bir araştırma ve çalışma sonucu hazırladıkları iki cilt, 850 sayfalık, “Atatürk’ün Gemlik’e armağanı SUNĞİPEK” kitabını bitirerek, “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü” yarışmasına katıldılar.

Bu yarışmaya katılma amaçlarının kitabın daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak ve Sunğipek’in Gemlik için olduğu kadar, ülke için de önemini vurgulamak.

Yarışma nisan sonunda sonuçlanacak ve bu süreçten sonra kazanırsa Bursa Nilüfer Belediyesi Yılmaz Akkılıç Kütüphanesi tarafından basılacak. Dereceye giremezse de yazarlar tarafından bastırılarak okuyucusu ile buluşması sağlanacak. Kios TV olarak yazarlarımızı kutluyor, başarılar diliyoruz. Akkılıç ailesi, Nilüfer Belediyesi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti ile Bursa Gazeteciler Emeklilik Vakfı, merhum gazeteci-yazar Yılmaz Akkılıç’ın adını yaşatmak ve düşünsel mirasına sahip çıkmak amacıyla “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü”  adıyla düzenlenen yarışmanın bu yıl 22. si düzenleniyor.

YARIŞMA 3 KATEGORİDE DÜZENLENECEK

Bursa’nın doğal ve kültürel varlıkları ile tarihsel, fiziksel, sosyal ve ekonomik süreçlerini kapsayan çalışmaların değerlendirileceği yarışmanın birinci kategorisinde, üniversitelerin doktora programlarında kabul edilmiş tezler, ikinci kategorisinde üniversitelerin yüksek lisans programlarında kabul edilmiş tezler, üçüncü kategorisinde de akademi dışı alanlardan aynı konularda yapılan çalışmalar ödüllendirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir