Atatürk tablosu İzmit’te ‘Evi’nde sergilenecek

0

Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 15:18

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 15:18


Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumunun 100’üncü yılı dolayısıyla 1981 yılında ressam İbrahim Küçükenez tarafından yapılan ve daha sonra Kocaeli’nin duayen doktorlarından Zeyyat Parman’a hediye edilen Atatürk tablosu, Atatürk Evi’nde sergilenecek.

KOCAELİ (İGFA) – Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100’üncü doğum günü nedeniyle UNESCO tarafından Atatürk Yılı ilan edilen 1981 yılında Ressam İbrahim Küçükenez tarafından yapılan Atatürk tablosu, artık İzmit Belediyesi Atatürk Evi’nde sergilenecek.

60 yıl boyunca çocuk doktoru olarak görev yapan Zeyyat Parman, 1981 yılında ressam İbrahim Küçükenez tarafından kendisine hediye edilen Atatürk tablosunu, Atatürk Evi’nde sergilenmek üzere İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teslim etti.

Bu kıymetli eser ilk olarak  “107 Yıllık Destan: Çanakkale Geçilmez” sergisi ile İzmitlilerle buluşacak konağın tarihi dokusunda sergilenecek. 

Kocaeli’nin en eski çocuk doktorlarından olan Zeyyat Parman, bu tablonun kendisi için çok önemli olduğunu belirterek, tablonun İzmit Belediyesi Atatürk Evi’nde daha da anlam kazanacağını söyledi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise, Kocaeli’de yarım asırdan fazla süredir hizmet eden duayen doktor Zeyyat Parman’dan da böyle eşsiz bir hediye almanın kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir