İstanbul’un dayanışma ruhunu Anadolu’ya taşıdılar

Eklenme tarihi: 25/03/2022 – 8:58

Son güncellenme tarihi: 25/03/2022 – 8:58


İstanbul’da dezavantajlı vatandaşları destekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dayanışma hareketini Anadolu’ya taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun ve Ordu’da ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve mont desteğinde bulundu.

İSTANBUL (İGFA) – Giresun ve Ordu’daki dar gelirleri ailelerin çocuklarına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bot ve mont desteğinde bulundu. Başkan İmamoğlu’nun gönderdiği bağışlar ihtiyaç sahibi bin 500’er öğrenciye ulaştırıldı.  Bağışçıların destekleriyle her iki kente ulaştırılan bot ve montlar, alan elin veren eli görmediği dayanışma hareketini Anadolu’da yaşattı.

Şehirlerdeki bot ve mont yardımlarının dağıtımı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık öncülüğündeki ekip tarafından gerçekleştirildi.

Gittiği şehirlerde dayanışma ağını güçlendiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sivil toplum kuruluşları ile muhtarlıkları da ziyaret etti. 

İBB Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık, İstanbul’da olduğu gibi Anadolu’da da muhtarların çalışma arkadaşları olduğunu belirterek, “Bu nedenle bizler de halkın onayıyla oluşmuş, demokrasinin yereldeki en önemli temsilcileri olan muhtarlarımızı ziyaret ederek onlardan destek aldık. Kıymetli muhtarlarımıza Ekrem başkanımızın selamlarını ilettik. Bu güzel şehirde büyük fedakârlık ve çaba gösterip, gecesini gündüzüne katarak halkın her derdine koşan her iki kentimizdeki muhtarlarımızı görmekten dolayı mutluluk duyduk. Her birine programımıza olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu destekleri onların destekleriyle dezavantajlı ailelerin çocuklarına ulaştırdık” diye konuştu.

SALTIK, “ÇOCUKLARI MUTLU GÖRMEK BİZİ DE MUTLU EDİYOR”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hediyelerini çocuklara ulaştırarak kalplere dokunduklarını ve onları mutlu ettiklerini söyleyen Saltık, ihtiyacı olanın yanında olmayı yalnızca İstanbul’da değil Anadolu’da da sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, “Kapsayıcı, siyaset üstü ve toplumsal dayanışmaya odaklanan bir anlayıştan hareketle, dezavantajlı vatandaşlar için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir