Almanya’da yükseköğrenime online rehber oldular

Eklenme tarihi: 22/03/2022 – 7:18

Son güncellenme tarihi: 22/03/2022 – 7:18


İELEV Okulları tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF), Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim görmek isteyen gençlere ve ailelerine rehber olmak amacıyla dördüncü kez gerçekleştirildi.

İSTANBUL (İGFA) – Almanya’da ve Almanca konuşulan ülkelerde yükseköğrenim görmek isteyen gençlere ve ailelerine rehber olmak amacıyla dördüncü kez gerçekleşen online fuara bin 100’ün üzerinde izleyici katıldı.

AYÖF’te 120 üniversite, 213 uygulamalı bilimler yüksekokulu ve 57 güzel sanatlar yüksekokulu bulunan Almanya’da yükseköğrenimine dair merak edilen tüm sorular cevaplandı.

Online olarak düzenlenen fuar, yurt içi ve yurt dışından 1100’ü aşkın katılımcıyı ağırladı. Katılımcılar 3 panel, 7 oturum ve 14 Alman üniversitesinin yapmış olduğu sunumlarda birçok değerli bilgi edindi.

Almanya’daki yükseköğrenimine dair dikkat çekici bir sunum paylaşan İELEV Eğitim Kurumları Genel Müdürü Burak Kılanç, Almanya’da 324 bin 729 yabancı öğrencinin eğitim gördüğünü, 2014-2021 yılları arasında Almanya’da yükseköğrenimine olan talebin yüzde 38 artış gösterdiğini söyledi. Burak Kılanç, “Almanya’daki yükseköğrenime en çok ilgi Çin ve Hindistan’dan oluyor. Bu ülkeleri sırasıyla Suriye, Avusturya, Rusya, İran ve Türkiye takip ediyor. Almanya’da eğitim alan Türk öğrenci sayısı ise 10 binin üzerinde. Öğrenciler en çok yüksek lisans ve lisans eğitimi için Almanya’yı tercih ediyorlar. Mühendislik, hukuk ve ekonomi en çok tercih edilen bölümlerin başında geliyor” dedi. 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir