İhracat odaklı mentörlükte ilk mezunlar

0

Eklenme tarihi: 31/03/2022 – 8:14

Son güncellenme tarihi: 31/03/2022 – 8:14


Türkiye’nin kadın ve genç girişimcilere yönelik ilk ihracat odaklı mentörlük programı ilk mezunlarını verdi.

İZMİR (İGFA) – Ege İhracatçı Birlikleri’nin EMCC (European Mentoring & Coaching Council /Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği) ve Turkishwin iş birliğiyle ihracata yeni başlayan ve ihracata adım atmak isteyen kadın ve genç girişimcilere yönelik EİB Export-Up Mentörlük Programı tamamlandı. EİB Export-Up’dan mezun olan 18 girişimciye sertifikaları verildi
 
6 aylık mentörlük programını başarıyla bitiren mentör ve faydalanıcılara Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Gündoğdu, Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Çiğdem Önsal tarafından sertifikaları takdim edildi.

Yönetime geldikleri andan itibaren sürdürülebilirlik üzerinde yoğun olarak çalıştıklarını vurgulayan Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş, 2019’da Türkiye’de İhracatçı Birlikleri arasında ilk kez dünyanın en büyük sürdürülebilirlik inisiyatifi BM Global Compact’a imza attıklarını hatırlattı.
 
Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Çiğdem Önsal, EİB’nin faaliyetlerini sürdürülebilir ihracatı geliştirmeye yönelik kurguladığını söyleyerek, “İlk programda 18 eşleşme gerçekleşti. Tekstil, hazır giyim, gıda, doğal taş, endüstriyel tasarım ve teknoloji alanında ihracata başlamak isteyen kadın ve genç girişimcilerimize; başta Koordinatör Başkanımız Jak Eskinazi olmak üzere, Birliklerimiz Başkan ve Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu üyeleri tecrübeleriyle rehberlik ettiler” dedi.

EİB Export-Up Mentörlük Programı’nda yer alan tüm mentörler, faydalanıcılar, paydaşlar ve proje ekibi için hazırlanan doğa dostu sertifikaların yanı sıra EİB Hatıra Ormanı’na 500 adet fidan bağışlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir