Ahmet Salih Dal “Kilis- Hassa- Dörtyol Yolu ihaleye çıkacak”

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 11:28

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 11:28


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Kilis – Hassa – Dörtyol yolunun kısa sürede ihaleye çıkacağı müjdesini verdi.

KİLİS (İGFA)- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun sunumunu dinlediğini kaydeden Milletvekili Dal, “AK Parti Genel Merkezi’nde Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın başkanlığında
düzenlenmiş olan toplantıda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun sunumunu dinleyerek, proje ile ilgili fikir teatisinde bulunduk.

Bakanımıza soru-cevap kısmında Kilis-Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB’yi ve Kilis’in denize bağlantısını sağlayacak olan Kilis-Hassa-Dörtyol yolunu sordum. Bakanımız Hassa-Dörtyol arası tünellerin, tren yolu da dâhil, tüm altyapı çalışmalarının bittiği ve çok kısa bir tarihte ihaleye çıkacağını söyledi.” ifadesini kullandı.

Toplam yatırım bedelinin 500 milyon Euro olduğunu belirten Milletvekili Dal, “Bu projenin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dün de, bugün de, yarın da Her şey Kilis için, Her şey Türkiye için.” dedi.

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın 10 bin sürekli işçi alımında, kişilerin bakanlık tarafında doğrudan noter kurası ile belirleneceğini ve bunun dışındaki söylentilere itibar edilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir