“Manisa’nın güzelliğinin korunmasını istiyoruz”

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:08

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:08


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Mart ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda kaldırım işgallerine yönelik yapılan çalışmalar hakkında kendisine yöneltilen soru üzerine açıklamalarda bulundu. Kaldırım işgallerinin suiistimaller sonucunda vatandaşlar tarafından kullanılamaz hale geldiğine vurgu yapan Başkan Ergün, “Her şeyden önce kaldırımlar, ailelerin, bebeğiyle yürüyen annelerin, engelli vatandaşlarımızın kullanım alanıdır. Biz, Manisa’nın tarihi dokusunun, güzelliğinin korunmasını istiyoruz” dedi.

MANİSA (İGFA)- Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı 2 Oturumu’nun dilek ve temenniler bölümünde Meclis Üyesi Yenal Yıldırım, şehir merkezinde kaldırım işgallerine yönelik yapılan çalışmalar ile ilgili görüşlerini belirtti. Yıldırım’ın konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, “Her şeyden önce kaldırımlar, ailelerin, bebeğiyle yürüyen annelerin, engelli vatandaşlarımızın kullanım alanıdır. Ne yazık ki bazı işyeri sahipleri adeta pazaryeri gibi yayılma yoluna giderek, vatandaşların ortak kullanım alanı olan kaldırımları kilitleme noktasına gelmiş. Bununla ilgili itfaiyemizin hazırladığı raporda oralarda olası bir acil durum yaşanması durumunda hiçbir acil durum aracının müdahalede bulunamayacağı da ortaya çıkmıştır” dedi.

İl merkezindeki işletmelerin brandalarıyla, masa ve sandalyeleriyle bir standarda getirilmesi noktasında büyük çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “Ancak dev brandalarla, büyük reklam mecralarıyla kaldırımları tamamen kapatarak, sokak lambalarını dahi kırarak çok kötü görünen bir durum ortaya çıktı. Bir şehrin bir kültürünün olması lazım. Biz, Manisa’nın tarihi dokusunun, güzelliğinin korunmasını istiyoruz. Bu noktada Yunusemre ve Şehzadeler Belediyelerimizle ortak bir çalışma  yapılıyor. Yüzlerce esnaf arasında suiistimal eden 15-16 esnaf var. Sonuçta birileri rahatsız olacaktır. Ama bizim anamız, bacımız, kardeşimiz rahat bir şekilde hareket edecektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir