Abdulazizoğlu: “Kimse Mudanya esnafı üzerinden algı yürütmesin”

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 16:18

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 16:18


Bursa’nın Mudanya ilçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki sahil bandında, esnafın masa sandalyesi ile ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan Abdulazizoğlu, ‘algı operasyonu’ yapıldığını öne sürdü. Başkan Abdulazizoğlu, münferit olayların tüm esnafa mal etmenin anlamı yok” dedi.

BURSA (İGFA) – Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan Abdulazizoğlu, Güzelyalı’da sahil bandında esnafın masa sandalyesi ile işgal edildiği ve denize karşı oturmak için insanların ücret ödemek zorunda kaldığı haberlerle ilgili açıklama geldi.

Basın mensuplarıyla Güzelyalı sahilini dolaşan ve açık olan esnafları ziyaret eden Başkan Abdulazizoğlu, yaklaşık 3 aydır süren çok ağır kış şartlarının yağmur, fırtına ve kar yağışı şeklinde devam ettiğini, hava sıcaklıkların mevsim normalleri altında devam seyrettiğini belirterek, “Sahilde masa sandalye olmadığı gibi çok fazla insan da yok” dedi.

Algı operasyonuyla ilçedeki esnafı zor durumda bırakacak haberlere itibar edilmemesi konusunda hassasiyet beklediklerini ifade eden Başkan Abdulazizoğlu, “Mudanya’daki esnafların zorlu süreci kendi birikimleriyle atlatmaya çalışıyor. Tabi ki bazı aksaklıklar, eksiklikler olabilir. Bu konuda da Oda olarak görüşüyor, şahıslara münhasır sıkıntıları da esnaf arkadaşlarımızla görüşerek ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz. Münferit bazı olaylar olabilir. Bunu bütün Güzelyalı’daki  esnafa mal etmenin hiç bir anlamının olmadığını düşünüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir