İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF) Kayseri’de yapılacak

Eklenme tarihi: 16/03/2022 – 10:52

Son güncellenme tarihi: 16/03/2022 – 10:52


Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi öncülüğüyle ülkemizin 8 bölgesinde ‘Bölgesel Kariyer Etkinlikleri’ fuarları düzenlenecek. İç Anadolu Bölgesi’nin ev sahipliğini ise Erciyes Üniversitesi yapacak. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin de katılacağı İç Anadolu Kariye Fuarı (İKAF)16- 17 Mart 2022 tarihlerinde Kayseri’de gerçekleştirilecek.

Murat Karakaya (NİĞDE İGFA)- Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, İKAF’ın önemine dair yaptığı açıklamasında fuara sadece öğrencileri değil mezunları da davet etti.

Rektör Uslu ; “Tarımdan, sanayiye, dijital dönüşümden sanatsal atölyelere kadar bir çok alanda üniversite öğrencileri ile işverenler bir araya gelme fırsatı yakalayacak. Niğde’nin ve bölgenin kalkınmasında önemli rol oynayan NÖHÜ ve 12 değerli üniversitenin paydaşlığını yaptığı İKAF 2022 ile öğrenci odaklı yaklaşımını sürdürmektedir. Sadece öğrencilerimizi değil mezunlarımızı da davet ediyoruz.” dedi.

20 BİN ÖĞRENCİ KATILACAK 

Erciyes Kültür Merkezinde düzenlenecek kariyer fuarına 20 binden fazla öğrencinin katılacağı öngörülüyor. Ülkenin dört bir yanında düzenlenecek fuarda öğrencilerin istihdam konusunda fırsat eşitliğine kavuşması, üniversitelerin kariyer merkezlerinin aktif hale getirilerek, işverenler ile ilişkilerin güçlendirilmesi, nitelikli öğrencilerin kamu kurumlarına kazandırılması hedefleniyor.

Kayseri’de düzenlenecek olan İç Anadolu Fuarına Erciyes Üniversitesi ev sahipliği yaparken paydaş üniversiteler ise; Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir