80 Öğrenciye Üniversite Tanıtım Gezisi

0

Eklenme tarihi: 20/01/2022 – 16:27

Son güncellenme tarihi: 20/01/2022 – 16:27


Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 80 Öğrenciyle
Üniversite Tanıtım Gezisi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 11. ve 12. Sınıflarda üniversite başarısını arttırmak amacıyla Fen ve Sosyal Bilimler Proje okullarında uygulanan HEDEF 2022 YKS Projesi kapsamında düzenlenen Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul’da üniversite tanıtım gezisi düzenledi.
Geziye Okul Müdürü Ali Bahadır, Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayb Serdaroğlu, Okul öğretmenlerinden Ayşe Arslan Ekinci , Ayşe Nihal Tekin, Mehmet Taştekin, Bekir Gülırmak , İsmail Öztürk ve 80 kadar öğrenci katıldı.
Öğleden önce Marmara Ünv. ve Yıldız Teknik Üniversitesinin Yıldız kampüsünü gezen öğrenciler öğle arasında II.Abdühamit Han’ın Cuma namazlarını kıldığı Hamidiye Yıldız Camiini de ziyaret ettiler. Burada önceki dönem Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’la buluşan gençler eski başkanla bir sürü sohbet ettiler.

Grup öğleden sonra ki bölümde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsündeki bölümleri gezdi.
Gerek Marmara gerekse Yıldız Teknik üniversitesinde lise öğrencilerine üniversite görevlilerince yapılan sunumlarla bölümler, eğitim şekli, iş ve barınma imkanları gibi konularda tafsilatlı bilgiler aktarıldı. Öğrencilerin merak ettiği soruları sorarak aktif bir şekilde katıldıkları sunumlarda üniversitelerin gençlerin sadece bilgi aldığı yerler olmadığı 100 den fazla kulüp sayesinde sosyal kültürel ve sportif aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri alanlar olduğu hangi fakülte veya bölüm olursa olsun üniversiteli gencin kendilerini çok yönlü olarak geliştirmeleri gerektiği vurgulandı.
Üniversite gezileri sonrası gençler önce İstanbul forum sonrasında da viaporta vakit geçirerek gece saat 23.30 da Gemlik’e geri döndüler.

Okul müdürü Ali Bahadır geziye katılan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek etkinlikten dolayı kutlayıp 2.dönemde okul olarak böylesi kültürel etkinliklere ara vermeden devam edeceklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir