6. Uluslararası İyilik Ödülleri sahiplerini buldu

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 16:29

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 16:29


Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) düzenlediği, “6. Uluslararası İyilik Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu .

ANKARA (İGFA) – Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) düzenlediği, “6. Uluslararası İyilik Ödülleri”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla gerçekleştirilen törende sahiplerini buldu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, Türkiye’den ve yurt dışından yaşanmış iyilik hikayeleri içerisinden belirlenen beş kişiye iyilik ödülü, Vefa Sosyal Destek Grupları ile Diyarbakır Annelerine ise vefa ödülü verildi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iyiliği yaymayı, iyiye ve iyiliğe olan farkındalığı artırmayı hedefleyen “Uluslararası İyilik Ödülleri”nin Türkiye’de önemli bir ihtiyacı giderdiğini belirterek “‘Dünyayı iyilik değiştirecek’ şiarıyla çıktığımız iyilik seferberliği hamdolsun yoluna güçlenerek, daha da serpilerek devam ediyor.” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfının yarım asra yakındır yürüttüğü başarılı çalışmalarla Türkiye’de ve mazlum coğrafyalarda umudu, kardeşliği ve sevgiyi büyütmeyi sürdürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyayı iyilikle kuşatıp, 7 kıtaya bahar iklimini yaşatma arzusuyla yola çıkan vakfımız, Türkiye’nin ve Türk milletinin iyilik sancağını, yeryüzünün dört bir yanında iftiharla dalgalandırıyor. Hem Türkiye’deki müesseseleri hem de toplam 12 kardeş ülkedeki 27 eğitim kurumuyla geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yetişmesine katkı sağlayan vakfımızı tebrik ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vefa Sosyal Destek Gruplarının milletin dayanışma ve diğerkamlığının sembolü olarak çok kritik rol oynadıklarını belirtti. Erdoğan, polisten askere, sağlıkçılardan din görevlilerine, eğitimcilerden sosyal hizmetler personeline, AFAD görevlilerinden bütün resmi ve sivil toplum kuruluşlarına kadar yüz binlerce insanın Vefa Sosyal Destek Gruplarında iki yıl boyunca gece gündüz demeden canla başla çalıştıklarını; ailelerinden, boş vakitlerinden, hatta kendi sağlıklarından fedakarlıkta bulunarak toplumun en kırılgan kesimlerine yardım ettiklerini söyledi.

Bu arada Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, törende yaptığı konuşmada, dünyanın büyük krizlerin içinden geçtiğini, savaşlar, yıkımlar, göç ve yoksulluğun her yıl daha da arttığını ve hayatı kuşattığını ifade ederek, TDV’nin Türkiye’de 1003 şube ve yurtdışında 149 ülkede hizmet verdiğini dile getirdi.  

“Uluslararası İyilik Ödülleri”ni salgın nedeniyle iki yıl aradan sonra gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Erbaş, ödül sahiplerini açıklayarak şunları kaydetti:

“Kariyerinin zirvesindeyken İslamiyet’i seçen, duruşu ve insânî çalışmalarıyla dünya çapında örnek bir isim hâline gelen Yusuf İslam Beyefendi’ye, Çarpıcı hayat hikayesi ve arayış mücadelesiyle hakikat yolcularına örnek olan ve özellikle nesillerimizi uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklardan korumak için destanlar yazan muhterem Sırac Wehhac kardeşimize, Kalbini mazlum ve muhtaçların kalbiyle birleştirip, insanlığa umut ışığı olan sevgili kardeşimiz, Gamze Özçelik Hanımefendiye, Yüreğini camilere raptederek sanatını minberlere nakşeden örnek esnaf ve asaletin ustası Ali Önder Amcamıza, Camilerimizi çocuklar ve çiçeklerle şenlendiren Nevşehir Çiçekli Camii İmam-hatip Ahmet Aydemir hocamıza inşallah ödüllerini takdim edeceğiz.”

Konuşmaların ardından ödül sahipleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden iyilik ödüllerini aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir