50 bin ilkokul öğrencisine 2 milyon maske dağıtılacak

Eklenme tarihi: 31/03/2022 – 6:59

Son güncellenme tarihi: 31/03/2022 – 6:59


Evony, Kızılay iş birliğiyle hayata geçen ‘Hayata Devam’ projesi kapsamında, eğitimin hijyenik devam etmesi amacıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki 50 bin öğrenciye 2 milyon maskeden oluşan hijyen kiti sağlıyor.

İSTANBUL (İGFA) –  Evony, öğrencilerin hijyen önlemlerini sürdürmek adına Kızılay ile ‘Hayata Devam’ projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında, 22 şehirde, 50 bin ilkokul 1. sınıf öğrencisine dağıtılan paketlerle ilgili Kızılay Bağış Yönetimi Direktör Vekili Aslan Turgut Bulut, Hayat Global Kurumsal İletişim Direktörü Çağlayan Kent’e destek ve katkılarından dolayı bağış sertifikasını takdim etti.

Hayat Global Kurumsal İletişim Direktörü Çağlayan Kent, Türkiye’nin dört bir yanından, 7’den 70’e herkesin mutlu ve sağlıklı yaşaması için büyük bir özveri ile çalışmaya onların yanında olmaya devam edeceklerini belirtirken, Kızılay Bağış Yönetimi Direktör Vekili Aslan Turgut Bulut ise, önemli katkılarından ötürü Hayat Holding’e teşekkürlerini iletti.

22 şehirde, 50 bin ilkokul 1. sınıf öğrencisine dağıtılan paketlerde, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ateş Kara ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr Alpay Azap tarafından hazırlanmış olan, bir yüzü çocuklara bir yüzü ebeveynlere yönelik sağlıklı yaşam ipuçlarının olduğu bilgilendirici içerik de yer aldığı öğrenildi.

Proje kapsamında, öğrencilerin ve öğretmenlerin eğitim dönemine güven ve konfor içinde devam etmesi için Türkiye genelinde hijyen kitlerine erişimi sınırlı öğrencilere toplam 2 milyon maskenin ulaştırılması hedefleniyor.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir