25 Şubat’ta “Gençlik Konseri”

0

Eklenme tarihi: 21/02/2022 – 11:13

Son güncellenme tarihi: 21/02/2022 – 11:13


25 Şubat’ta “Gençlik Konseri”

GSB Gemlik Gençlik Merkezi ve Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği Gençlik Konseri 25 Şubat’ta Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde.
GSB Gemlik Gençlik Merkezi ve Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Uludağ Üniversitesi Gemlik Hukuk Fakültesi ve Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu’nda okuyan üniversiteli öğrencilere yönelik konser düzenleniyor.
Yerleşke içinde bulunan Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde 25 Şubat Cuma günü saat 19.00’da başlayacak olan konserin tüm hazırlıkları tamamlandı.
Konsere Ahmet Gültekin bağlamasıyla, Seda Kara ve ekibi oynayacakları Karadeniz yöresi halk oyunlarıyla katılırken Çek Cumhuriyeti’nde yapılan Dünya Tulum Festivali’nde Türkiye’yi temsil eden ve bu festivalde yazdığı 3 dilde tez ile dünya birincisi olan tulum sanatçısı Doğukan Boylu tulumuyla, Niyazi Ünye kemençesiyle Özgür ve Ecem Sayın çifti gitarlarıyla katılıp birbirinden güzel eserleri seslendirecekler.
Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Yağmur Hiçyılmaz ve Alp Yiğit’in de sahne alacağı programda Hisar Anadolu Lisesi öğrencisi Talha Şahinoğlu, Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Çadırcı, Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşegül Edebali, Gemlik MTAL öğrencisi Niyazi Ünye ve Bedirhan Öz’de üniversiteli gençler için çalıp söyleyecekler.
Programda Gemlik Cihatlı Özel Eğitim Okulu öğretmeni solist Duygu Kulak da iki eseriyle yer alacak.
Söyleyecekleri parçalarla geceye renk katıp gençleri eğlendirecek olan Kios Gemlik Grubu’nun solistleri Ferdağ Bozkır ve İbrahim Gülşen’e davul ve bateride Sinan Bozkurt, gitarda Tarık Kaplan, klavyede Metin Yeşildal ve basgitarda Alper Okçu eşlik edecek.
Programın sunuculuğunu Hukuk Fakültesi öğrencisi Merve Oruç, tonmaysterliğini ise Gemlik Belediyesi’nde Fırat Karslıoğlu yapacak.
GESYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Alkan etkinlikle ilgili “Uzun bir zaman sonra üniversiteli gençlerimizle tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onlar için Gemlik Gençlik Merkezi ile birlikte doyasıya eğlenebilecekleri güzel bir program hazırladık. Dernek olarak öğrencilerimizin hem daha iyi, daha güzel vakit geçirmeleri hem de bu tarzda etkinliklerle onların Gemlik’i sevmelerini Gemlik’in de üniversiteli gençlere sahip çıkmalarını arzuluyoruz. Gençlerimiz memleketlerine döndüklerinde isteriz ki Gemlik’ten güzel hatıralarla ayrılsınlar.” şeklinde konuştu.
Gemlik Gençlik Merkezi Müdürü Şuayb Serdaroğlu da yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Gemlik’te üniversite okuyan gençlere yönelik Ekim 2021’den itibaren gitar, resim ve voleybol kursları, çeşitli atölye çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, geziler, Gemlik ve Bursa’daki kültür, sanat ve sportif etkinliklere katılım gibi çok sayıda etkinlik düzenledikleri hatırlatılarak “Biz Gemlik’teki üniversite gençlerimizi çok sevdik. Merkezimiz onların Gemlik’te ikinci evleri. Onlarla çok güzel, sıcak, samimi bir diyaloğumuz var. Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği ile birlikte yapacağımız konserle de gençlerimize güzel bir akşam yaşatmak istiyor ve tüm üniversiteli genç kardeşlerimizi bu programa davet ediyoruz’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir