2. Gemlik Kitap Fuarı (15-24 Ekim)

0

Eklenme tarihi: 11/10/2021 – 7:32

Son güncellenme tarihi: 11/10/2021 – 7:32


Gemlik Kitap Fuarı bir kez daha kapılarını açıyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek Gemlik Kitap Fuarı’nda, okurlar pek çok yayınevinde indirimli kitaplara ulaşabilecek, ayrıca sevilen gazeteci ve yazarlar, imza günü ve söyleşi programlarında Gemlikliler ile buluşacaklar.

İlki 2019 yılında düzenlenen Gemlik Kitap Fuarı, pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleşmemişti. Hazırlıkları tamamlanan fuar bir kez daha Gemlikli okurları yayınevleri ve sevilen yazarlar ile bir araya getirecek. Onlarca yayınevinin yanı sıra müzik ve şiir dinletileri ile söyleşiler, imza günleri düzenlenecek.

  1. Gemlik Kitap Fuarı’nda Gazeteci Barış Yarkadaş 15 Ekim Cuma saat 20.00’de, 23-24 Ekim Cumartesi ve Pazar saat 17.00-18.00’de ilahiyatçı yazarlar İhsan Eliaçık ile Cemil Kılıç, 24 Ekim Pazar saat 18.00’de Tarihçi Yazar Sinan Meydan söyleşi ve imza günleri, 22 Ekim Cuma saat 20.00’de Ahmet Selçuk İlkan şiir dinletisi ve imza programı gerçekleşecek. Ayrıca Prof. Dr. Niyazi Kahvecioğlu, Haldun Açıksözlü, Bekir Öztürk, Tolga Uluaydın, Ali Eryılmaz, Behruz Dijurian, Nihat Gökmen, Muzaffer Özdemir, Abdullah Açıksözlü, Abdullah Kundakçı Gemlikli okurlarla bir araya gelecek.

Kitap Fuarı’nın Gemlik’te kültür ve sanat hayatına önemli bir katkı yaptığını söyleyen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gençlerimiz, Bursa’da her yıl gerçekleşen kitap fuarına önemli ilgi gösteriyorlar. Çünkü geçmişte benzer ilgi alanlarına sahip olanların bir araya gelmesi, sosyalleşmesi sınırlıydı. Bizler düzenlediğimiz programlarla okurların hem birbirleriyle hem de sevdikleri yazarlarla bir araya gelmelerini, sosyalleşirken okuma alışkanlığının da artmasını hedefliyoruz. Bu yıl da pek çok yayınevinde binlerce kitapseveri ağırlayacağız. Tüm Gemliklileri ve özellikle gençlerimizi kitap fuarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir